Jkvr. Christine Wilhelmine Isabelle Wttewaall van Stoetwegen

Jkvr. Christine Wilhelmine Isabelle Wttewaall van Stoetwegen

Female 1901 - 1986  (85 years)    Has more than 100 ancestors but no descendants in this family tree.

Personal Information    |    Media    |    Notes    |    Event Map    |    All

  • Name Christine Wilhelmine Isabelle Wttewaall van Stoetwegen 
    Prefix Jkvr. 
    Relationshipwith Francis Fox
    Born 1 Jan 1901  Amsterdam, NH, NL Find all individuals with events at this location 
    Gender Female 
    Died 15 Oct 1986  's-Gravenhage, ZH, NL Find all individuals with events at this location 
    Person ID I411083  Geneagraphie
    Last Modified 15 May 2018 

    Father Jhr. Henri Alexander Wttewaall van Stoetwegen,   b. 7 Apr 1867,   d. Yes, date unknown 
    Mother Jkvr. Catharina Cornelia van Swinderen,   b. 18 Jun 1871,   d. Dec 1930  (Age 59 years) 
    Siblings 1 sibling 
    Family ID F163576  Group Sheet  |  Family Chart

  • Event Map Click to display
    Link to Google MapsBorn - 1 Jan 1901 - Amsterdam, NH, NL Link to Google Earth
    Link to Google MapsDied - 15 Oct 1986 - 's-Gravenhage, ZH, NL Link to Google Earth
     = Link to Google Earth 
    Pin Legend  : Address       : Location       : City/Town       : County/Shire       : State/Province       : Country       : Not Set

  • Photos
    411083.jpg
    411083.jpg

  • Notes 
    • Tante Bol; naam die de kinderen van Koningin Juliana haar gaven

      medewerkster Federatie van Christelijke verenigingen voor vrouwen en meisjes te Utrecht, van 1928 tot 1930
      secretariaats-assistente Nederlandse Christen-Vrouwenbond, vanaf 1932
      financieel secretaresse Nederlandse Christen-Vrouwenbond, van 1932 tot 1945
      agente van enkele verzekeringsmaatschappijen tot november 1945
      lid Tweede Kamer der Staten-Generaal, van 20 november 1945 tot 10 mei 1971
      waarnemend fractievoorzitter C.H.U. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van juni 1968 tot september 1968
      adviserend lid hoofdbestuur C.H.U., van 1946 tot 1971
      fractiesecretaris C.H.U. Tweede Kamer der Staten-Generaal, omstreeks 1948 tot november 1963
      vice-fractievoorzitter C.H.U. Tweede Kamer der Staten-Generaal, van november 1963 tot mei 1971
      erelid C.H.U., 1971
      lid Programmaraad Nederlandse Radio-Unie, vanaf 1947
      lid Persraad
      lid Staatscommissie inzake het kiesstelsel, vanaf februari 1953
      lid sectie gevangenis-wezen van de Centrale Raad voor gevangeniswezen, psychopatenzorg en reclassering
      lid permanente vreemdelingenadviescommissie
      lid adviescommissie inzake radio- en televisiewetgeving, van april 1961 tot oktober 1963
      lid Raadgevende Vergadering Raad van Europa, van april 1964 tot september 1964
      lid parlementaire enquêtecommissie regeringsbeleid 1940-1945 (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van 1947 tot december 1956
      ondervoorzitter vaste commissie voor Justitie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1956 tot 10 mei 1971
      voorzitter vaste commissie voor Naturalisaties (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van maart 1959 tot 10 mei 1971
      lid Huishoudelijke Commissie (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1960 tot september 1966
      lid Presidium (vierde ondervoorzitter) (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van september 1966 tot 10 mei 1971
      voorzitter bijzondere commissie voor het wetsontwerp inzake bescherming van het telefoongeheim en bepalingen inzake afluisteren van gesprekken (Tweede Kamer der Staten-Generaal), van november 1966 tot december 1967
      opleiding(en)
      lager onderwijs Christelijke lagere school te Oostburg, van 1907 tot 1909
      opleiding Chr. meisjesschool van mej. A.A.L. Bender (Instituut Bender) te Rotterdam, van 1909 tot 1913
      gymnasium Chr. Marnixgymnasium te Rotterdam, van 1913 tot 1919
      kostschool Pensionat Villa St. Martin te Vevey (Zwitserland), van 1919 tot 1920
      gymnasium-a Gemeentelijk Gymnasium te Schiedam, van 1920 tot 1922; eindexamen
      summerterm Quakercollege "Woodbrooke" te Selly Oak (bij Birmingham), omstreeks 1924
      rechten Rijksuniversiteit te Leiden, van 1922 tot 28 november 1928
      wetenswaardigheden
      Werd zonder overleg vooraf door Tilanus kandidaat gesteld voor het noodparlement
      Werd benoemd in de vacature Mackay-Katz
      Was justitie-woordvoerster van de C.H.U.-Tweede-Kamerfractie. Hield zich verder onder meer bezig met omroep-zaken.
      Behoorde in december 1949 tot de minderheid van de C.H.U.-fractie die voor de Soevereiniteitsoverdracht over Indonesië stemde
      Stemde in 1955 met Krol als enige van haar fractie vóór de motie-Tendeloo over opheffing van het arbeidsverbod voor de gehuwde ambtenares
      Kreeg als bijnaam "de rode freule" vanwege haar vaak progressieve denkbeelden, het feit dat ze soms meestemde met de P.v.d.A. en haar voorvechterschap inzake vrouwenemancipatie
      Behoorde in 1962 tot de minderheid van haar fractie die vóór een motie-Andriessen stemde, waarin om verhoging van het contingent woningwetwoningen stemde
      Stemde in 1962 met Diepenhorst, Van Gelder en De Ruiter vóór de ontwerp-Wet Premie kerkenbouw
      Kreeg als bijnaam "de oranje freule" vanwege haar betrokkenheid bij de monarchie en haar goede relaties met het hof
      Voerde in 1965 en 1966 het woord bij de behandeling van de toestemmingswetten voor de huwelijken van prinses Beatrix en prinses Margriet
      Behoorde in 1968 tot de minderheid van haar fractie die vóór een amendement-Wierenga stemde waardoor de man niet langer als hoofd van een echtverbintenis werd aangemerkt
      Sprak op 26 november 1970 toen een debat over verschillende belastingvoorstellen uitliep tot in de nachtelijke uren en de vermoeidheid bij verschillende Kamerleden toesloeg de gedenkwaardige woorden: "Dit is gekkenwerk"
      Behoorde in 1970 met Van der Peijl en Scholten tot de minderheid van haar fractie die tegen afschaffing van de opkomstplicht stemde
      Was in de jaren zestig één van de bekendste en populairste Tweede-Kamerleden

      Het geslacht Wttewaall kwam uit Tull en 't Waal (Utrecht)
      Goede kennis van de familie Colijn
      Huisvriendin van de Koninklijke Familie
      Mede-oprichtster Nederlands Vrouwencomité

      adressen
      Amsterdam, van 1900 tot 1901
      Emmen, van 1901 tot 1902
      Oostburg, van 1902 tot 1909
      Rotterdam, van maart 1909 tot 1922
      's-Gravenhage, vanaf 1922
      's-Gravenhage, Laan van Meerdervoort, van oktober 1941 tot 15 oktober 1986

      onderscheidingen
      Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw, 29 april 1953
      Commandeur in de Orde van Oranje-Nassau, 18 juni 1968
      erekruis Huisorde van Oranje

      verenigingen, sociëteiten, genootschappen
      lid V.V.S.L. (Vereniging van Vrouwelijke Studenten te Leiden), van 1922 tot 1928
      lid N.C.S.V. (Nederlandse Christen-Studenten Vereniging)
      lid Europese Beweging

      publicaties
      "De freule vertelt" (1973)

      meer informatie
      Biografisch Woordenboek van Nederland, dl.IV, 561
      G. Puchinger, "Hergroepering der partijen? 171-198
      Wie is Wie in de Tweede Kamer? 1970

      archivalia
      archief-Wttewaall van Stoetwegen, ARA



Other databases 

Home Page |  What's New |  Most Wanted |  Surnames |  Photos |  Histories |  Documents |  Cemeteries |  Places |  Dates |  Reports |  Sources